×
Bülbül-Yuvası

Bülbül Yuvası

Kapısını misafirlerine 2009’da açan Bülbül Yuvası Butik otel, sanki dün başlamışçasına büyük bir heyecan ve coşkuyla karşılıyor konuklarını. Konum itibariyle ,Foça’da görebileceğiniz en güzel manzaralardan birine sahip. Foça kalesinin yanı başında, beldenin barındırdığı medeniyetlerin izlerini taşıyan bir bölgede; konuklarının konforuna öncelik vererek hazırlanmış odaları Foça’nın dünden bugüne öyküsünü anlatan şık detaylarla bezenmiş. Fokai’alıların kurmuş olduğu kolonilerin adlarını taşıyan odalar farklı deneyimler ve tercihler için Vakko Decor ile diyazn edildi; Jakuzi, deniz fenerine bakan türk hamamı, kekik kokulu Foça dağlarının manzarası...

Butik Otel Belgesine sahip bölge tek tesisi olarak Bülbül Yuvası, sabun kokulu tertemiz çarşafları, günlük strerilizasyon temizliği ile yıllardır Türk ve yabancı misafirlerden 10/10 puanlama alarak, en çok tercih edilmektedir.

Kişiye özel için tatilin ne demek olduğunu iyi bilen butik otelimizin misyonu, konuklarının beş duyusuna hitap etmek….

- Detayları ve zarif dokunuşları ile göze

- Kullandığı Denizli'de üretilen %100 cotton yatak takımları , havlular ve doğal malzemelerle dokunuşa

- Sizi derinlere götüren müziğiyle kulağa

- Otelin tüm köşelerine yerleştirilen o güzel kokuyla buruna

- Doğal, katkısız, temiz ve özenle hazırlanmış sofralarla damağa


Denize karşı balkonumuzda kahvenizi yudumlarsınız ya da yazın kumsala uzanıp tüm gün tembellik yapıp kitap okumak isteyenler için anlaşmalı plajlara gidebilirz, istemezsenizotelin önündeki iskeleden denize atlayıverirsiniz.

Tüm yıl boyunca hizmet veren otelde sıkılmanıza imkan yok. Çevredeki tüm köyler dost Selma Hanım’a , mevsimde ne yetişiyorsa Ege’nin bu bereketli topraklarından birlikte toplayıp yaparsınız reçelleri, domates konservelerini, erişteleri, turşuları ya da topladığınız zeytinleri salamura yapabilirsiniz mevsimindeyseniz. Berrak sularda balık avlayabilirsiniz, teknede veya dönüşte afiyetle yemek için. Otelin yanı başında doğal olarak yetişen kaparileri veya Foçaya özgü papatyayı toplayabilirsiniz neslinin devamını göz önüne alarak….

Foça’nın, Kozbeyli’nin, Yenifoça’nın, Aliağa’nın, Menemen’in pazarlarında kendi ürünlerini satan üreticilerinden alışveriş edebileceğiniz Pazar turlarına katılabilirsiniz. Akşam yemekleri sahil boyunca uzanan bir balıkçıda ya da Dünya mutfağının yanı sıra Ege’nin unutulmaya yüz tutmuş,genelde evlerde hazırlanan yemeklerinden tadarsınız otelde…

Selma hanımın “Bahçe Yemekleri” diye adlandırdığı,Bergama çığırtması,Girit kabağı veya lorlu biber dolması olabilir belki seçiminiz….Arzu ederseniz sunulan yemeklerin hazırlandığı yemek workshoplarına katılabilirsiniz.Briç severseniz tüm yıl boyunca haftada 3 gün ilçe meydanındaki briç kulübünde düzenlenen turnuvalar sizin için biçilmiş kaftan,kitap okumayı severseniz halk kütüphanesindeki Kitap kulubü toplantı ve söyleşiler ilginizi çekebilir Perşembe günleri…

Günlük turlarınızı önceden rezervasyon yaparak, Efes, Şirince, Çeşme, İzmir, Dikili, Bergama olarak organize edebilir otel görevlileri büyük bir memnuniyetle kumanyanızı da hazırlayarak..

Kendi aracınızla yapmıyorsanız tatilinizi , havaalanından Foça yakınlarına gelen metroyu kullanabilirsiniz ya da otelimizden transfer organizasyonu yapılabilirsiniz.

Her mevsimi birbirinden güzel olan Foça’ da Ege’ yi dolu dolu yaşamanız için Bülbül Yuvası Butik Otel bekliyor sizi tüm içten dilekleriyle….